#hergunbirfilm -008- DARK SHADOWS (2012) by TIM BURTON **1966-1971 yılları arasında yayınlanan yaklaşık 1200 bölümlük televizyon dizisi “Dark Shadows/Karanlık Gölgeler”in üçüncü sinema uyarlaması oyuncu Johnny Depp ve yönetmen Tim Burton’un sekizinci işbirliğinin ürünü.

Ne anlatıyor: Bir cadı tarafından vampire dönüştürülüp 200 yıl hapsedilen Barnabas Collins isimli adamın birkaç kuşak sonraki garip aile fertleriyle tanışmasını anlatıyor.

Neden izlenmeli: Tim Burton’un son filmi olduğu için. Johnny Depp’in Burton yüzünden hep aynı şeyleri yaptığını görmek için. Michelle Pfeiffer’ı biraz daha görmek, Helena Bonham Carter’ın duraklama döneminde olduğundan emin olmak ve Jackie Earle Haley’in iyi roller alamadığına üzülmek için.

Nesi eksik: Çok eski bir mizah anlayışına ve film yapma şekline sırtını dayıyor. İlgiyi ayakta tutabilecek bir senaryosu, senaryo içi mantığı ve büyüsü yok.

#hergunbirfilm : Sosyal ağ Twitter’da sinema yazarı Cem Altınsaray’ın başlattığı bir hashtag. Asıl gayesine ek olarak ben kendi blogumda uzun analizlere girmeden, bugün ne izlesem diye düşünenlere yardımcı olmak amacıyla başladığım yeni yazı dizisinin başlığı olarak kullanıyorum.